W pracy z zagranicznymi klientami wymagane jest, aby proces ten przebiegał bardzo dobrze bez naruszania jakichkolwiek reguł i norm prawnych. Dzięki temu nasza firma będzie bezpieczna i obędzie się bez dużej liczby niespodziewanych problemów. Każdy powinien znaleźć w swoim regionie firmę, która pomoże w zrealizowaniu tego celu. W każdym województwie znajdziemy agencje celne. Wielkopolska jest regionem, który ze względu na swoją lokalizację jest bardzo ważnym miejscem przy realizacji działań handlowych z państwami zachodniej Europy. Otwarte granice, dzięki porozumieniu Schengen tylko nasilają bezproblemowy transport pomiędzy państwami w obrębie krajów członkowskich. Potrzebna jest specjalistyczna obsługa tych działań. 

Co robią agencje celne w Wielkopolsce

Główną rolą takich przedsiębiorstw jest współpraca pomiędzy klientem a urzędem celnym. Agencja celna jest odpowiedzialna najczęściej za magazynowanie czy przeładunek towarów, a także za logistykę. Dodatkowo agencja celna załatwia wszystkie formalności związane z poprawną odprawą celną, dzięki temu zwiększa prawdopodobieństwo bezpiecznego przewozu na czas. Agencje celne w Wielkopolsce skupiają swoje działania na firmach, które współpracują z zachodnimi klientami i nie tylko. Pracują zawsze z firmami, które przywożą, a także wywożą towar z Polski. Jest to bardzo potrzebne podczas pracy bardzo dużej firmy na rynku zagranicznym.

Dodatkowe działania agencji celnych w Wielkopolsce

Wielkopolskie agencje celne to nie tylko podstawowe działania na rzecz handlu z obcymi państwami. Dodatkowymi działaniami agencji celnych są także przygotowanie potrzebnych dokumentacji odnośnie odpraw związanych z importem i eksportem. Co więcej zajmują się obsługą podatkiem akcyzowym czy handlem pomiędzy krajami członkowskimi. Kolejnym działaniem jest weryfikacja znaków CE, a także wypełnianie deklaracji INTRASTAT, która jest potrzebna podczas ewidencji obrotów. Co najważniejsze, agencja celna wielkopolska reprezentuje firmę importera i służy mu pomocą.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *