Jest to jedna z bardzo ważnych gałęzi gospodarki naszego kraju. Często mówi się o tym, że jest to po prostu przewiezienie danych produktów czy towarów poza granice kraju lub z obcego kraju. Jest to jednak trochę bardziej skomplikowane i zaawansowane zjawisko. Tym określeniem możemy nazwać wiele procesów w większych miastach, takich jak Warszawa czy Poznań. Transport międzynarodowy może być ruchem pojazdów kołowych, przylotami samolotów, czy także przyjazdami pociągów na dworce. Oczywiście, jeżeli destynacją naszej podróży będzie inne państwo. Ale od tej reguły są pewne wyjątki jeśli chodzi o ruch, a właściwie transport towarów.

Z Berlina do Poznania – transport międzynarodowy czy nie?

Polska jest członkiem Unii Europejskiej, do tego faktu nikt nie ma zastrzeżeń. Czy wysyłka towarów z Berlina do Poznania to transport międzynarodowy? Tu już takiej pewności nie mamy. A jeśli odpowiemy, że odnosi się do transportu towarów. To możemy być pewni, że odpowiedź będzie brzmiała nie. Są to usługi wewnątrzwspólnotowe. Odnosi się ona do transportu towarów pomiędzy krajami Unii Europejskiej. Pomimo tego, że przekraczamy granicę państwa niemieckiego, według prawa, nie jest to transport międzynarodowy, gdy podróżujemy z załadunkiem w celach biznesowych. 

Koszty wysyłki transportów międzynarodowych z Poznania

Każda branża wiąże się swoimi prawami. Także, w branży spedycyjnej jest kilka ważnych aspektów, o których każdy doświadczony pracownik powinien wiedzieć. Niewiedza może się skończyć wysokimi karami albo po prostu stratą klientów, a co za tym idzie, utratą dużej części zysków. Musimy pamiętać, że koszty transportów do państw członkowskich mogą być zupełnie inne, niż kosztów do państw niezrzeszonych we wspólnocie europejskiej. Dla Poznania transport międzynarodowy to także bardzo ważna gałąź, ponieważ, widzimy ile samochodów ciężarowych zmierza w stronę przejść granicznych na naszych wschodnich krańcach kraju. I nie możemy zapomnieć również o towarach, które są transportowane drogą morską lub powietrzną.

Kategorie: transport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *