W wielu mediach słyszymy pojęcia, które są zbliżone do siebie, a wręcz czasami łączone w jedno słowo. Nie zawsze definicja i sens tych słów jest taki sam. Tym bardziej, jeżeli jest to słowo dotyczące jakiejś branży, która jest popularna w dużych miastach zachodniej części Polski, np.:. Szczecin, Wrocław czy Poznań. Spedycja międzynarodowa to coś innego, niż transport międzynarodowy. Różnica polega na tym, że spedycja to w sumie działalność gospodarcza, która właśnie polega na organizacji transportu czy przewozu towarów, produktów czy osób w inne miejsce poza granice kraju, czy wspólnoty Unii Europejskiej. 

Po co w Poznaniu spedycja międzynarodowa

W Wielkopolsce, jak i w Poznaniu, spedycja międzynarodowa jest bardzo ważna. W transporcie międzynarodowym pracuje bardzo duża liczba ludzi z tego regionu. Są to bardzo dobrzy kierowcy jak i pracownicy biurowi, którzy organizują wszystko od początku. Dodatkowo jest to miejsce, które jest świetną bazą do “wypuszczania” transportów do zachodnich państw Europy. Wiele firm zagranicznych prowadzi również produkcję na terenie miasta i w miejscowościach na obrzeżach. Dobrze zorganizowana spedycja to coś ważnego dla przychodów mieszkańców Wielkopolski i samych samorządów, gdzie są zlokalizowane takie firmy.

Obowiązki pracownika w spedycji międzynarodowej

Praca dla osoby w branży towarowej i transportowej to bardzo duże wyzwanie. Jest to bardzo trudne zadanie, aby połączyć wszystkie rzeczy w jedną i spójną całość. Taki pracownik musi biegle władać językami, tak aby móc się porozumieć z kontrahentami czy odpowiednimi służbami w krajach docelowych. Dla przykładu pracownik w spedycji międzynarodowej w Poznaniu powinien potrafić porozumiewać się w języku niemiecki, ponieważ bardzo duża liczba transportów jest kierowana do Niemiec lub przez niego przebiega. Co więcej do jego zadań powinno należeć: odpowiedzialna i sumienna praca, odpowiedzialność za ładunek, załadowanie i rozładowanie towaru oraz także jego składowanie. Poza tym na głowie musi mieć to, aby dobrze wybrać środek transportu, ubezpieczyć towar i kierowcę, a także sporządzić dane raporty i dokumenty do odprawy celnej, chyba, że współpracuje z agencją celną.

Kategorie: transport

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *